Charakterystyka
dla Turysty
 •  Agroturystyka
 •  Szlaki rowerowe
 •  Szlaki kajakowe
 •  Szlaki piesze
 •  Stadniny koni

 • Powiat Wałecki


       
  Dnia 22 sierpnia 2016 r. w Starostwie Powiatowym w Wałczu gościła delegacja miasta Bad Essen z powiatu partnerskiego Osnabrück. Zaproszonych gości przyjęli dr Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki, Jolanta Wegner Wicestarosta Wałecki i Bogusława Towalewska Burmistrz Miasta Wałcz.

  Głównym celem spotkania były rozmowy w sprawie rozwijania dalszej współpracy i realizacji wspólnych przedsięwzięć, a także zacieśnienie współpracy.
  Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki


       
  Powiat Wałecki
  MOBILNA AKCJA POBORU KRWI
  W AMBULANSIE


  W dniu 18.08.2016 r. Starostwo Powiatowe w Wałczu wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie przeprowadziło kolejną MOBILNĄ AKCJĘ POBORU KRWI W AMBULANSIE.

  Mimo niesprzyjającej aury w akcji zarejestrowało się 41 uczestników, z czego 40 oddało krew. Bardzo Wam dziękujemy i już dzisiaj zapraszamy na kolejny MOBILNY POBÓR KRWI W AMBULANSIE za dwa miesiące!
  Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki


       
  ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO
  Powiat Wałecki

  W dniu 9 sierpnia br. Zbigniew Wolny - Sekretarz Powiatu reprezentował władze Powiatu Wałeckiego podczas uroczystości Święta Wojska Polskiego, która odbyła się na terenie koszar Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północny - Wchód.

  Sekretarz Powiatu złożył na ręce Dowódcy Brygady Wsparcia Dowodzenia WKP-W, Dowódcy 100 batalionu łączności oraz 104 batalionu logistycznego życzenia i gratulacje dla żołnierzy z okazji ich święta.


       
  Powiat Wałecki
  W dniu 4 sierpnia br. w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie robocze w sprawie utworzenia Zakładu Aktywności Zawodowej w Wałczu.

  W spotkaniu uczestniczyli: Zbigniew Wolny- Sekretarz Powiatu, Anna Zaleska- dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Jadwiga Kosidło- dyrektor Domu Pomocy Społecznej, Bożena Terefenko- dyrektor i Aneta Rudnicka - główny specjalista ds. koordynacji projektów unijnych EFS z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Jolanta Pawlus- Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej, Agata Szalaty- Prezes Zarządu Koła Terenowego Wałcz Polskiego Związku Głuchych oraz Kamila Sobczak i Kamila Trojanowska- pracownice Starostwa.
  Powiat Wałecki
  Spotkanie było poświęcone aktywizacji społeczno- zawodowej osób niepełnosprawnych z terenu powiatu wałeckiego. Dyskutowano o możliwościach przeprowadzenia szkoleń, utworzenia miejsc pracy dla osób z niepełnosprawnością oraz o działaniach przygotowawczych do projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 - Działanie 9.2 Infrastruktura społeczna, o środki z którego Powiat zamierza aplikować na sfinansowanie przebudowy kompleksu budynków przy ul. Wroniej 38 z przeznaczeniem na Zakład Aktywności Zawodowej.


       
  W budynku Starostwa Powiatowego w Wałczu przy ul. Dąbrowskiego 17 zakończono zadanie dotyczące przebudowy części pomieszczeń II piętra.

  Wykonawcą była firma STEF-BUD Przemysław Stefaniak z Wielenia. W ramach zadania wykonano roboty budowlane nadające pomieszczeniom nowy wygląd, wewnętrzną instalację wodociągową, sanitarną, elektryczną i c.o., wentylację mechaniczną oraz zainstalowano klimatyzator. Nowy wygląd otrzymała także Sala Sesyjna, która już niebawem zostanie wyposażona w kompletny system głosowania i debat "HD System Plus" z modułem cyfrowej rejestracji dźwięku, wizualizacji oraz kartą zbliżeniową i czytnikiem autoryzacji identyfikującymi użytkownika. Koszt całkowity zadania to 385 008,98 zł. Zostało ono sfinansowane w całości ze środków własnych Powiatu.
  Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki


       
  Powiat Wałecki
  W dniu 3 sierpnia br. w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wałczu Pani Anna Mieczkowska - Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego oraz dr Bogdan Wankiewicz - Starosta Wałecki i Jolanta Wegner- Wicestarosta Wałecki podpisali umowę pomiędzy Województwem Zachodniopomorskim a Powiatem Wałeckim na realizację zadania pn. "Poprawa stanu bazy sportowej poprzez remont i modernizację posadzki parkietowej w sali gimnastycznej przy ul. Budowlanych 4, należącej do Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu".

  Koszt realizacji inwestycji wyniesie 40 000 zł, z czego środki pochodzące z dotacji to kwota 18 300 zł.

  W ramach zadania zostaną wykonane następujące prace:
  Powiat Wałecki
  • demontaż starego parkietu,
  • wymiana desek w spróchniałej ślepej podłodze,
  • wyrównanie nawierzchni pod parkiet,
  • wymiana uszkodzonych płytek,
  • ułożenie parkietu,
  • cyklinowanie parkietu,
  • wymiana listew przypodłogowych,
  • malowanie parkietu ekologicznym lakierem do powierzchni
  • sportowych oraz malowanie kolorowych linii boisk.
  Powierzchnia sali gimnastycznej to 276,12m ?- jest to największa sala gimnastyczna szkół ponadgimnazjalnych w powiecie wałeckim. Termin zakończenia zadania przewidziany jest na 30 listopada br.


       
  Powiat Wałecki
  W dniach 28-31.07.2016 r. w Mińsku odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów i Młodzieżowców w kajakarstwie klasycznym.

  Reprezentacja Polski na tych zawodach zdobyła cztery medale: 3 srebrne i 1 brązowy. Srebrny medal w kategorii C-1 na 1000 m wywalczył Wiktor Głazunow (absolwent SMS Wałcz) oraz czwórki kanadyjkowe juniorów w składzie: Patryk Kowalski (uczeń SMS Wałcz, zawodnik WTS Orzeł Wałcz), Dawid Dziurla, Alan Wiśniewski i Jakub Bródka, a także U23 na 500 metrów w składzie Marcel Hołdak, Aleksander Kitewski, Michał Łubniewski (absolwenci SMS Wałcz) i Arsen Śliwiński. Juniorki w wyścigu K2 500 metrów w składzie Julia Olszewska (uczennica SMS Wałcz) i Helena Wiśniewska zdobyły brąz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
  Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki


       
  Dni Człopy 2016

  W sobotę 30 lipca br. Starosta Wałecki- dr Bogdan Wankiewicz oraz Wicestarosta Wałecki- Jolanta Wegner uczestniczyli w Dniach Człopy.

  Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Człopa- Zdzisław Kmieć wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej- Zbigniewem Tymeckim. Na licznie zgromadzonych na stadionie miejskim mieszkańców, turystów oraz zaproszonych gości czekało szereg atrakcji. W konkursie "Cukierek szczęścia" można było wygrać atrakcyjne nagrody. Dzieci świetnie bawiły się na koncercie "Stwora Głodomora", a starsi przy muzyce zespołów "Extazy", "Soleo", "The Chance" oraz Tomasza Niecika. Gwiazdą wieczoru była Aleksandra Szwed z zespołem "The CzadMakers". Na zakończenie imprezy odbył się pokaz laserowy, a po nim zabawa taneczna prowadzona przez zespół Bracia M i DJ.
  Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki


       
  Nominacje na Mistrzostwa Świata Juniorów i U- 23 w Mińsku

  W dniu 23 lipca br. w COS OPO w Wałczu zostały wręczone zawodnikom nominacje na Mistrzostwa Świata Juniorów i U- 23 w Mińsku.
  Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
  Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
  Wśród nominowanych znaleźli się uczniowie uczący się i trenujący w SMS Wałcz: Julia Olszewska (tegoroczna Wicemistrzyni Europy w konkurencji K-2 500m), Sandra Ostrowska, Patryk Kowalski (tegoroczny Wicemistrz Europy C-4 500m), Norman Zezula, Bartosz Grabowski; tegoroczni maturzyści SMS Wałcz: Paulina Paszek, Dominik Wawrzyniak, Marcel Hołdak oraz absolwenci: Wiktor Głazunow, Michał Łubniewski, Aleksander Kitewski, Dorian Kliczkowski, Grzegorz Bieżało oraz Norbert Kuczyński. Zawodnikom oraz ich trenerom gratulujemy i życzymy powodzenia!


       
  Wojewódzkie Obchody Święta Policji w Gryfinie
  Powiat Wałecki

  W dniu 22 lipca br. Starosta Wałecki- dr Bogdan Wankiewicz uczestniczył w Wojewódzkich obchodach Święta Policji w Gryfinie.

  Uroczystości z okazji 97 rocznicy powstania polskiej policji połączone zostały z otwarciem nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, którą celebrował ks. abp. Andrzej Dzięga- Metropolita Szczecińsko- Kamieński w obecności duszpasterza Policji Zachodniopomorskiej- ks. prałata Piotra Korduli. Po uroczystości kościelnej nastąpił przemarsz kompani reprezentacyjnej policji garnizonu zachodniopomorskiego, orkiestry reprezentacyjnej policji, policjantów i zaproszonych gości do nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji. Wśród gości obecni byli Zastępca Komendanta Głównego Policji- insp. Helena Michalak, Wicewojewoda Zachodniopomorski- Marek Subocz, przedstawiciele Policji Meklemburgii Pomorza Przedniego, Policji Landu Brandenburgii oraz przedstawiciele władz samorządowych i administracji województwa zachodniopomorskiego.
  Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
  Obchody były okazją do wyróżnienia i nagrodzenia za szczególne osiągnięcia funkcjonariuszy i pracowników Policji, wręczenia nominacji na wyższe stopnie oraz sposobnością do podziękowań dla osób i instytucji, które na co dzień współpracują i wspierają zachodniopomorską Policję w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa w regionie.


       
  Dni Tuczna 2016
  Powiat Wałecki

  W ubiegłą sobotę 16 lipca br. na stadionie miejskim w Tucznie odbyły się Dni Tuczna. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Tuczna Krzysztof Hara w towarzystwie Ministra Środowiska Jana Szyszko oraz Starosty Wałeckiego dr Bogdana Wankiewicza.

  Dla młodszych i starszych uczestników przygotowano szereg atrakcji.
  Powiat Wałecki
  Imprezie towarzyszył I Thriatlon Sprinterski Tuczno 2016, zawody wędkarskie oraz turniej piłki nożnej. Nie zabrakło też tradycyjnej konkurencji jaką jest "Rzut Tucznikiem w Tucznie", w której bezkonkurencyjna okazała się ekipa zawodników z Tuczna. Przygotowano także pokazy Karate Shotokan oraz zumby. Na scenie zaprezentowali się laureaci konkursu Talenciaki 2016, zespół "Nimfo", Aleksandra Andrukajtis oraz gwiazda wieczoru - Anna Wyszkoni. Impreza zakończyła się pokazem sztucznych ogni i zabawą taneczną.


       
  Powiat Wałecki
  W czwartek 14 lipca br. Starosta Wałecki - dr Bogdan Wankiewicz oraz Sekretarz Powiatu - Zbigniew Wolny gościli w Starostwie Powiatowym reprezentację Klubu Sportowego "Korona" Wałcz: Dominikę Pogrzebską - Mistrzynię Polski, Aleksandrę Kucybałę i Annę Bezhubkę- Wicemistrzynie Polski, Huberta Adrycha- brązowego medalistę XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz ich trenerów Zbigniewa i Łukasza Butryńskich.

  Klub Sportowy "Korona" z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w Ząbkowicach Śląskich, będącej odpowiednikiem Mistrzostw Polski 15 i 16- latków, przywiózł cztery medale, a w klasyfikacji klubowej uplasował się na drugim miejscu w kraju!
  Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
  Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
  Zawodnikom oraz ich trenerom Starosta podziękował za zaangażowanie i poświęcenie, za dumne promowanie Powiatu Wałeckiego na arenie ogólnopolskiej, wręczył upominki oraz życzył dalszych sukcesów zarówno na bokserskim ringu jak i w życiu osobistym.


       
  Powiat Wałecki
  W dniu 12 lipca br. w siedzibie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Szczecinie odbyło się drugie posiedzenie powołanego Zarządzeniem nr 66/2016 Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego z dnia 8 czerwca 2016 r. zespołu ds. opracowania wojewódzkiego programu wyrównywania szans osób niepełnosprawnych i przeciwdziałania ich wykluczeniu społecznemu oraz pomocy w realizacji zadań na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych. Do prac w 21-osobowym zespole został powołany Starosta Wałecki dr Bogdan Wankiewicz.

  Spotkania Zespołu mają charakter otwarty i mogą w nich uczestniczyć, po wcześniejszym zgłoszeniu, jako głos doradczy, także osoby związane z tematyką niepełnosprawności spoza składu zespołu. Formuła ta, w połączeniu z szeroką reprezentacją środowiska działającego na rzecz osób niepełnosprawnych w samym składzie Zespołu, jest wyrazem idei partycypacji i umożliwia dostosowanie założeń programowych do realnych problemów i potrzeb osób niepełnosprawnych w regionie.


       
  Festiwal dwóch jezior
  Powiat Wałecki


  W dniach 8-10 lipca br. na terenach przyległych do jezior Raduń i Zamkowe w Wałczu odbywał się Festiwal Dwóch Jezior.

  Organizatorami festiwalu byli: Urząd Miasta Wałcz, Wałeckie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Stowarzyszenie "Drako", Armatorski Klub Żeglarski, Polski Związek Wędkarski- Koło Wałcz Miasto, WOPR Wałcz, zespół "Majtki Bosmana" oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałczu. Zadanie współfinansowane było z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego, a patronat nad wydarzeniem objęli Wojewoda Zachodniopomorski oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. Uroczystego otwarcia festiwalu dokonali Wicewojewoda Zachodniopomorski - Marek Subocz, Starosta Wałecki- dr Bogdan Wankiewicz, Burmistrz Miasta Wałcz- Bogusława Towalewska, Burmistrz Mirosławca- Piotr Pawlik, Burmistrz Miasta i Gminy Człopa- Zdzisław Kmieć, dziekan Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu- dr inż. doc. Marek Olesiak oraz Dyrektor COS OPO Wałcz Zdzisław Ryder.
  Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
  Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
  Dla miłośników aktywnego wypoczynku przygotowano szereg atrakcji. Festiwal rozpoczął pokaz Smoczych Łodzi z pochodniami oraz projekcja filmu "Rejs". W sobotę miały miejsce regaty żeglarskie oraz zawody Smoczych Łodzi. Uczestnicy festiwalu mogli skorzystać z wodnego toru przeszkód, flyboardu, kajaków i rowerów wodnych Na scenie gościły zespoły szantowe, a sobotnie zmagania zakończył pokaz laserowy.

  W niedzielę każdy mógł spróbować swoich sił w rodzinnych zawodach wędkarskich przygotowanych przez PZW Koło Wałcz Miasto, wypłynąć w rejs jachtami po jeziorze Zamkowym, wziąć udział w pokazach ratownictwa wodnego przygotowanych przez wałecki WOPR, w Wałeckim Triathlonie Wodnym lub w bitwie wodnej. Na scenie zaprezentowali się: Natalii Posiadała, Aleksandra Andrukajtis, Dominika Ptak oraz gwiazda wieczoru: Kamil Bednarek z zespołem. W Rodzinnej Strefie Sportowej można było obejrzeć mecz finałowy Euro 2016: Francja - Portugalia. Wydarzenie poprowadził dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia- Roman Czejarek.


       
  Święto Policji

  Powiat Wałecki
  W dniu 7 lipca br. w hotelu "Lider" na Bukowinie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji, w której uczestniczyli Wicewojewoda Zachodniopomorski - Marek Subocz, Komendant Wojewódzki Policji- podinsp. Jacek Cegieła, Starosta Wałecki- dr Bogdan Wankiewicz, Przewodniczący Rady Powiatu- Bogdan Białas, Sekretarz Powiatu- Zbigniew Wolny, Z-ca Burmistrza Miasta Wałcz- Waldemar Lechnik, Wójt Gminy Wałcz- Jan Matuszewski, Burmistrz Mirosławca- Piotr Pawlik, Burmistrz Tuczna - Krzysztof Hara, Burmistrz Miasta i Gminy Człopa- Zdzisław Kmieć, Prokurator Rejonowy w Wałczu- Piotr Łosiewski, przedstawiciele służb mundurowych oraz zaprzyjaźnionych i współpracujących z policjantami instytucji.
  Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
  Uroczystość była okazją do przywitania ze sztandarem nowo powołanego Komendanta Powiatowego Policji w Wałczu- mł. insp. Zbigniewa Podhorodeckiego, do podziękowań oraz wręczenia awansów i wyróżnień. Ponad 40 policjantów otrzymało z rąk Komendanta Wojewódzkiego w Szczecinie podinsp. Jacka Cegieły mianowania na wyższe stopnie policyjne. Wyróżnienia Starosty Wałeckiego otrzymali: st. post. Grzegorz Soroka. asp. szt. Jan Kaźmierczak i st. asp Łukasz Klupś. W części artystycznej wystąpiły Aleksandra i Alicja Andrukajtis oraz pies Wena.


       
  Turniej hokeja na trawie
  Powiat Wałecki


  W dniach 6-9 lipca br. na stadionie do hokeja na trawie w COS-OPO Wałcz rozegrany został międzynarodowy turniej EuroHockey5s Future Heroes Cup w kategorii U-16, będący jednocześnie kwalifikacją Mistrzostw Europy U-16 w Hokeju na Trawie.

  W turnieju wzięły udział reprezentacje męskie Portugalii, Austrii, Gibraltaru, Szwajcarii, Ukrainy, Francji i Polski oraz żeńskie Portugalii, Francji, Austrii, Gibraltaru i Polski. Kilkudniowym zmaganiom dziewcząt i chłopców towarzyszyły niesamowite emocje i zacięta walka na najwyższym poziomie.
  W otwarciu turnieju oraz ceremonii rozdania nagród wzięli udział Starosta Wałecki - dr Bogdan Wankiewicz oraz Burmistrz Miasta Wałcz - Bogusława Towalewska.
  Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
  W klasyfikacji końcowej zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt triumfowali Austriacy. Królem strzelców został Nico Wellan z Austrii. Drużyny z Polski zostały sklasyfikowane na drugim miejscu (chłopcy) i trzecim (dziewczęta).       
  XXI Spotkanie Miast Friedlandzkich w Mirosławcu

  W dniach 1- 4 lipca br. Mirosławiec był gospodarzem XXI Spotkania Miast Friedlandzkich. Oficjalne otwarcie wydarzenia miało miejsce w Ośrodku Kultury. Wzięli w nim udział przedstawiciele 10 miast "rodziny friedlandzkiej" z Polski, Niemiec, Czech i Rosji (Friedland in Brandenburg, Friedland in Mecklenburg, Friedland in Niedersachsen, Frydlant nad Ostravici, Frydlant, Prawdinsk, Mieroszów, Korfantów, Mirosławiec oraz Debrzno), które w swojej nazwie mają lub w przeszłości miały historyczną nazwę "Friedland/Frydland".
  Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
  W uroczystości uczestniczył także Starosta Wałecki - dr Bogdan Wankiewicz. W czasie wizyty w Mirosławcu goście odwiedzili Dziką Zagrodę w Jabłonowie, szkołę, firmy Metaltech i Żywiec Zdrój oraz uczestniczyli w Festiwalu Żubra. Przed Ośrodkiem Kultury odsłonięto pamiątkową tablicę upamiętniającą spotkanie.


       
  • Helena Muszyńska Piecnik 18, 78-650 Mirosławiec, tel. (067) 259-95-89,
   kom. 0 604987207
  • Zofia Wojdyło 78-600 Wałcz, ul. Wincentego Witosa, tel. (067) 258-41-80,
   kom. 509 584 308, 692 795 013
  • Emilia Nazarek - Karpia Dolina - kwatera agroturystyczna Tuczno Trzecie 19, skr.poczt.14
   dom 067 259 96 00, kom. 600646234, kom. 668844742
  • Adam Petrycki - domek do wynajęcia "Dzicza", Dzwonowo 25, 78-630 Człopa, tel. 067 259 1368,
  • "POD ORŁEM" - Piława 6,78-600 Wałcz,
   tel. 502654839, 502369977 i 662722518
  • "Agroturystyka w Ogrodzie", Wybudowanie 1A, 78-600 Wałcz tel.(067) 258-2417
   oraz 693443021, feceksc@tlen.pl
  • Chruścicki agroturystyka - Mielęcin, tel. 067 258 7610
  • Józef Pogrzebski - ul. Warszawska 8, 78-630 Człopa, tel. 259-1271,
   kom. 0 602356625
  • Kazimierz Paliwoda - Trzebin 25, 78-630 Człopa,
  • Janusz Uryga - Golin 3, 78-630 Człopa, tel. 259-1055, 606345908, e-mail: jaur@esculap.pl
  • Lech Zaskórski - Golin 5, 78-630 Człopa, tel. 259-1331,
  • "Agroturystyka nad Raduniem" - ul. Bukowa 16, 78-600 Wałcz, tel. 601161233,
  • Gospodarstwo Agroturystyczne 'Andy' ul. Os. Olimpijskie 39
   tel.(067)258-49-59, kom: 507 708 348, http://www.rang.republika.pl
   • trzy komfortowe apartamenty (3,4,6 osobowe). Dwie sypialnie na piętrze, pokój dzienny z telewizją satelitarną, DVD, łazienka z prysznicem, kompletnie wyposażona kuchnia (lodówka, pralka, mikrofala, kuchenka),
   • basen kąpielowy, rowery, łódki, tenis stołowy,
   • szachy ogrodowe, mini-golf,
   • kominek, kącik do grilla,
   • staw z romantyczna wysepka ,
   • plac zabaw dla milusińskich
  • Gospodarstwo Agroturystyczne W. Terechowicz ul. Orla 47 tel.509 815 490, 067 387 36 86
   • 18 miejsc noclegowych (pokoje 2,3,4 osobowe),
   • wyżywienie we własnym zakresie lub odpłatne domowe,
   • możliwość wypożyczenia rowerów, kajaków, łodzi,
   • możliwość wędkowania
  • Agroturystyka - "Koło Młyna" Piecnik 18 tel. 0604-987-207 Gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Piecnik; Atrakcje: masaż energetyczny, rowery (tel. 0604-987-207), Miejsce przyjazne dzieciom!
  • Agroturystyka - Gościnna Zagroda - Pani Babula Maria
   Próchnowo 20, 78-650 Mirosławiec tel. 0 885 984 051, 0 504 725 394, 067 345 10 16 3 pokoje gościnne, 11 miejsc noclegowych, łazienka, wc, prysznic, atrakcje: możliwość wędkowania.
  • Agroturystyka - Państwo Irena Protić, Darko Protić Łowicz Wałecki 60 tel. 067 259 54 95 5 pokoi, wędkowanie, rowery, własne wyżywienie z produktów wytworzonych w gospodarstwie. Fantastyczne warunki plenerowe z możliwością zamieszkania za nawiązaną współpracę artystyczną.
  • D. M. Jasiukiewiczowie Brzeżniak 4, 78-630 Człopa, tel. 067 259 15 99, mirek21254@wp.pl
  • Gosp.agr." Zielona Dolina" J. A. Pogrzebscy,
   ul. Warszawska 8, 78-630 Człopa, tel.067 259 12 71, kom. 602 35 66 25
  • Noclegi "U Sołtysa"- Wanda i Wiesław Wójcik Łowicz Wałecki 25 tel. 886 649 559, 600 684 354  Zestawienie pokoi gościnnych dla wczasowiczów
  • Lilianna Ślusarska - ul. Słoneczna 2, 78-630 Człopa, tel. 067 259-1273
  • Ryszard Ciepielewski - ul. Nowa 31, 78-650 Mirosławiec, tel. 259-5055
  • Teresa Węclewska - Ostrowiec, 78-600 Wałcz, tel. 250-1177
  • "Legal" ul. Południowa 4, 78-600 Wałcz, tel. 067 258 4827, e-mail: legalwalcz@o2.pl
  • Halina Głębicka - Wałcz, ul. Bydgoska 19, tel. 067 250 0777, e-mail: eurosat@op.pl
  • Marian Wilk - Piecnik 14, 78-650 Mirosławiec, tel. 605555278,